Dzień w przedszkolu

7.00 – 8.20 – Witamy się, rozmawiamy, rysujemy, bawimy się klockami i innymi zabawkami, śpiewamy, oglądamy książeczki.

8.20 – 8.30 – Zabawa ruchowa i przygotowujemy się do śniadania (myjemy rączki).

8.30 – 9.00 – Jemy śniadanie! (lepiej się nie spóźniać, niezdrowo jeść chłodne posiłki i smutno samemu siedzieć przy stoliku).

9.00 – 10.00 – Uczestniczymy w zajęciach i zabawach: malujemy, rysujemy, lepimy, śpiewamy, tańczymy, budujemy z klocków, majsterkujemy, słuchamy opowieści i bajek naszej pani, robimy doświadczenia, uczymy się liczyć, czytać, uczymy się jak zgodnie bawić się z kolegami.

10.00 – 10.20 – Myjemy rączki i jemy drugie śniadanie.

10.20 – 11.30 – Wychodzimy na spacer lub bawimy się w ogrodzie przedszkolnym.

11.30 – 12.00 – Myjemy rączki i jemy pierwsze danie obiadowe.

12.00 – 12.30 – Słuchamy bajek czytanych przez nasze Panie oraz bawimy się swobodnie w sali.

12.30 – 13.00 – Myjemy rączki i jemy drugie danie obiadowe.

13.00 – 14.30

• jeśli jesteśmy maluszkami, to odpoczywamy na leżaczkach (jeśli ktoś z nas jest bardzo zmęczony, to może nawet zasnąć, w sali jest cichutko i cieplutko),
  • jeśli jesteśmy już trochę starszymi przedszkolakami, to wychodzimy na podwórko pobiegać i pobawić się z kolegami,
  • jeżeli zostaniemy w sali, będziemy mogli pobawić się tak jak się nam spodoba, z niektórymi z nas nasza pani będzie pracowała indywidualnie. Będziemy brali też udział w zajęciach dodatkowych np. jęz. angielski, zajęcia teatralne i rytmika

14.30 – 15.00 – Jemy podwieczorek!

15.00 – 17.00 – Powoli kończy się dzień w naszym przedszkolu. Rodzice zabierają dzieci do domu. Ci, którzy dłużej zostają mają czas na zabawę lub na utrwalenie wiadomości zdobytych w czasie całego dnia. W cieplejsze dni spędzamy popołudnie w ogrodzie.