Kwiecień w Motylkach

Wydarzenia w grupie Motylki w kwietniu:

• Byliśmy na warsztatach „W związku z naturą” w lasku na Bemowie – poznawaliśmy drzewa – ich budowę, sposób odżywiania, określaliśmy ich wiek. Mogliśmy posłuchać soków, które przez nie przepływają. Odrysowywaliśmy ich korę i bardzo mocno się do nich przytulaliśmy.
  • Byliśmy na warsztatach na Wydziale Fizyki UW pt. „Odlotowe powietrze”. Tym razem poznawaliśmy skład i właściwości fizyczne powietrza. Robiliśmy nawet mini poduszkowce.
  • Podczas warsztatów sensorycznych ćwiczyliśmy równowagę i mieliśmy sensoryczny zawrót głowy.
  • Braliśmy udział w warsztatach „Wesoły Uniwersytet” – poznawaliśmy różne gady – gekon, węża i żółwia. Były to bardzo miłe i przyjacielskie zwierzątka. Mogliśmy ich dotknąć i pogłaskać.
  • Przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych – poznawaliśmy wielkanocne zwyczaje i tradycje z różnych stron Polski.
  • W tym miesiącu w ramach koncertu muzycznego odwiedzili na tancerze i zaprezentowali nam historię baletu.
  • Odwiedził nas przedstawiciel Stowarzyszenia „Nie jesteśmy sami” – rozmawialiśmy na temat niepełnosprawności.
  • Nasze fasolki szybko nam urosły, więc przesadziliśmy je do gruntu. Dodatkowo posialiśmy jeszcze maciejkę i groszek pachnący. Teraz bardzo starannie opiekujemy się naszymi roślinkami i codziennie je podlewamy.
  • Przygotowywaliśmy się do akcji „Rowerowy maj” – poznaliśmy jej zasady, które przedstawił nam Smok Romek a na podwórku został wydzielony parking na rowery i hulajnogi.
  • Odwiedził na policjant i rozmawialiśmy o ograniczonym zaufaniu do nieznajomych poznanych na ulicy i w Internecie
  • Byliśmy na zajęciach w bibliotece na temat zwierząt na wiosnę. Samodzielnie wypożyczaliśmy książki; bardzo wielu z nas ma karty biblioteczne i regularnie odwiedza bibliotekę. Brawo!
  • Mieliśmy zajęcia z przedstawicielką Banku BGK w ramach projektu „Były sobie pieniądze”. Próbowaliśmy ustalić skąd się biorą pieniądze oraz co to jest budżet domowy. Dostaliśmy teczki z prezentami! Dziękujemy!
  • Poznaliśmy głoski „w, f ” Już znamy prawie wszystkie.
  • W kwietniu w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny „Flaga Polski”. Prace były cudowne i wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.