Biedronki w marcu

Wydarzenia w grupie „Biedronki” w marcu:

• Realizacja Projektu – „Witaminki” szpinak Szymon. Zgromadzenie okazów szpinaku w kąciku i nasion. Określanie wyglądu
  • Zabawa sensoryczna „Szpinakolina”. Stymulowanie zmysłów wzroku i dotyku. Wykonanie masy plastycznej i lepienie dowolnych kształtów.
  • Wycieczka do lasu, zajęcia z fundacją pt. „W związku z naturą”. Sponsorowane przez Radę Rodziców.
  • „Zielono mi” wycinanie i naklejanie sylwety szpinaku.
  • Program profilaktyki chorób zakaźnych. „Niewidzialne zarazki” Osłuchanie z wierszem J. Brzechwy „Katar” oraz odgrywanie scenek przedstawiających drogi zarażenia.
  • Warsztaty sensoryczne. Zmysł wzroku. Sponsorowane przez Radę Rodziców.
  • Nie chcemy chorować, rozmowa i pokazanie prawidłowego mycia rąk.
  • Jak działa szczepionka? Wysłuchanie opowiadania „Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana. Uświadomienie znaczenia szczepień ochronnych w profilaktyce chorób zakaźnych.
  • „Na tropie wiosny” spacer po najbliższej okolicy. Rozbudzanie zainteresowania światem przyrody. Stwarzanie do obserwacji i wskazań zmian w przyrodzie.
  • Dzień koloru zielonego. Panie razem z dziećmi tego dnia ubrali się w kolor zielony.
  • Dzień kolorowej skarpetki – znak solidarności z osobami z zespołem Downa.
  • Wysłuchanie opowiadania „Wiosenne spotykanie” A. Bobrowieckiej popartego ilustracjami i rozmowa inspirowana jego treścią.
  • „Wielkanoc tuż-tuż”. Budzenie zainteresowania zwyczajami i tradycjami związanymi ze Świętami Wielkanocnymi; rozwijanie kompetencji społecznych.
  • Wykonanie pisanki według własnego pomysłu.
  • Dzień teatru przemarsz uliczkami osiedla. Integracja ze społecznością osiedlową.
  • Słuchanie wiersz „Swawole na wielkanocnym stole” M. Jelonek i zabawa inspirowana jego treścią z użyciem ilustracji.
  • Praca plastyczna „Zajączki wyklejane”
  • „Wielkanocne życzenia” – Koszyczek ze święconką zabawa połączona z działaniem dzieci.
  • Zabawa słowna „Życzenia wielkanocne”
  • Warsztaty z wężami. Dzieci miały możliwość kontaktu z gadami poprzez dotyk. Sponsorowane przez Radę Rodziców.