Czerwiec w Motylkach

Wydarzenia w grupie Motylki w czerwcu:

• Byliśmy na wycieczce całodniowej na polanie rekreacyjnej Tooley Camp. Mieliśmy tam moc atrakcji i wrażeń: strzelaliśmy z łuku, spacerowaliśmy po lesie i tropilismy zwierzęta, pokonywaliśmy przeszkody na leśnym torze, bawiliśmy się na leśny placu zabaw i jedliśmy pyszne podpłomyki z błyszczykiem kurdybankiem.
  • W tym miesiącu odbyła się uroczystość pożegnania przedszkola. Wystawiliśmy Czerwonego Kapturka. Wszyscy dostali dyplomy i nagrody i ogromne brawa.
  • Podczas warsztatów sensorycznych wykonywaliśmy różne eksperymenty między innymi poznaliśmy masę niutonowską.
  • Nasze przedszkole w ramach akcji Rowerowy Maj zajęła 10 miejsce w Warszawie! Wygraliśmy profesjonalny trening z trenerami Legii. Ale była zabawa! Rośnie następne pokolenie piłkarzy!
  • Świętowaliśmy Dzien Dziecka podczas pikniku z rodzicami. Przygotowaliśmy dla rodziców niespodziankę – krótki występ z piosenkami i wierszami dla mamy i taty z okazji ich świąt.
  • Uczestniczyliśmy w koncercie na żywo. Tym razem poznaliśmy muzykę i tańce irlandzkie.
  • Byliśmy na zajęciach w bibliotece. Tym razem pani przedstawiła nam temat różnorodności. Najwięcej zabawy mieliśmy podczas słuchania wiersza „Okulary” w gwarze śląskiej.
  • Aktorzy z teatru Eden przyjechali do nas z przedstawieniem „Prawdziwy przyjaciel”. Było bardzo śmiesznie i poważnie. Poznaliśmy przysłowie: prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie.
  • Zakończyliśmy też naszą przygodę z programem Eko Kraina. Podsumowaliśmy cały rok pracy, oceniliśmy wygląd naszych roślinek na zakończenie roku.