Grudzień w Biedronkach

Wydarzenia w grupie „Biedroneczki” w grudniu:

• Na początku grudnia realizacja projektu ”Dzieciaki Mleczaki”
  • „Co w mleku kryje się?”- Słuchanie wiersza B. Formy „Przetwory z mleka”
  • „Zdrowie”- Wykonanie przekąsek z użyciem przetworów mlecznych.
  • „Mlekiem pisane” – Co to za smak? – degustacja produktów mlecznych.
  • Wyjście do biblioteki.
  • Świętowanie urodzin koleżanki w grupie.
  • „Mikołajki” – Historia Mikołaja Świętego.
  • Spotkanie z Mikołajem finansowane z RR
  • Wycieczka do lasu na zajęcia edukacyjne z przyrodą. Prowadzone przez fundację „W związku z naturą” Finansowane przez Radę Rodziców. Zabawa na śniegu, w zaprzęg Świętego Mikołaja.
  • „Tworzymy własne zabawki” – Wysłuchanie opowiadania „Niezwykłe zabawki” D. Góry oraz kształtowanie umiejętności udzielania odpowiedzi na zadawane pytania.
  • Dzień koloru białego. W tym dniu dzieci i pracownicy przedszkola przychodzą ubrani w biały kolor.
  • „Coś z niczego” – Zabawa plastyczna „Literkowe cudaki”
  • Przygotowanie dekoracji świątecznych łańcuch długi, że ho ho
  • Strojenie choinki w naszej grupie, oraz utrwalanie świątecznego programu przed jasełkami.
  • „Przed pierwszą gwiazdką” wysłuchanie wiersza A. Borowieckiej i rozmowa inspirowana jego treścią.
  • Poznanie zwyczajów związanych z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia.
  • Wspólna praca przy tworzeniu bombek na kiermasz świąteczny.
  • „Jak upiec pierniczki” – zabawa z ilustracjami, układanie wg odpowiedniej kolejności, oraz degustacja pierniczków.
  • Wykonanie prezentów dla rodziców, przez dzieci. Piękna gwiazda z torebek śniadaniowych.
  • „Wieczór wigilijny” – Słuchanie opowiadania „Prezent” G Gąsienicy popartego serią ilustracji i rozmowa na jego temat.
  • „Najpiękniejsza choinka” – wykonanie choinki z wykorzystaniem kolorowych karteczek, cekinów, koralików.
  • Występy Jasełkowe dla rodziców.
  • Realizacja kolejnego projektu „Bajkowa wyprawa”
  • „Alladyn” Aktywne słuchanie bajki „Lampa Alladyna”. Rozwiązywanie zagadek słownych i dotykowych.
  • „Lampa” – Zabawa matematyczna „Policz lampy i poszukaj dżina”
  • „Pustynia” Rysunki na kaszy manny i wyszukiwanie skarbów pustyni.
  • Rozmowa na temat tradycji witania Nowego Roku.