Grudzień w Kotkach

Wydarzenia w grupie Kotki – Grudzień

  • Grudzień to czas oczekiwania na Święta i spotkanie z Mikołajem. U nas w przedszkolu Święty Mikołaj odwiedził nas 6 grudnia. Wspólnie ze Śnieżynką czekaliśmy na jego odwiedziny i robiliśmy świąteczne porządki. Nie obyło się bez tańców i piosenek świątecznych dla Mikołaja. Prezenty były ogromne i cudowne. Bardzo dziękujemy Mikołaju!
  • W ramach programu „Sensorycznie się rozwijam…” poznawaliśmy zapach świąt – wąchaliśmy laski wanilii i cynamonu, goździki, świerk. Wykonaliśmy tez pachnące świeczniki.
  • W ramach warsztatów prowadzonych przez Fundację „W związku z naturą” poznawaliśmy renifera i jego zwyczaje. Robiliśmy też leśne odznaki z drewna.
  • Odwiedziła nas też pani bibliotekarka z Wypożyczalni nr 113 i rozmawiała z nami o swojej pracy i o książkach. Wspólnie przeczytaliśmy też przyniesione przez nią świąteczne książeczki.
  • W grudniu obchodziliśmy Dzień Koloru Białego. Wszyscy przyszliśmy ubrani na biało.
  • W tym miesiącu czytaliśmy książki, które Kotki przynosiły do przedszkola. Były to różne opowiadania, raz dłuższe, raz krótsze, ale zawsze bardzo ciekawe. Pani psycholog Sylwia też przychodzi do nas i czyta nam o emocjach z książki „Uczuciometr Inspektora Krokodyla”.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Zgodnie z polityką prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.