Listopad w Biedronkach

Wydarzenia w grupie „Biedroneczki” w listopadzie:

• Zaczynamy od tematu „Wisła płynie po polskiej krainie”
  • „Którędy płynie Wisła?” – Wysłuchanie wiersza A. Bobrowieckiej „Szlak Wisły” z użyciem mapy Polski. Rozmowy inspirowane zdjęciami i etykietami.
  • „W nadwiślańskim mieście” – Wysłuchanie opowiadania „Łódeczką po mapie” A. Bobrowieckiej. Wykonanie przez dzieci papierowych łódeczek
  • Święto Niepodległości odśpiewanie Hymnu, oraz krótkie przedstawienie dla młodszych grup i pracowników Przedszkola
  • Listopad może być pogodny. Słuchanie opowiadania „Rozchmurz się, Listopadzie!” M. Jelonek i rozmowa na jego temat. Zapoznanie z wybranymi zjawiskami pogodowymi. Założenie kalendarza pogody.
  • „Listopadowa moda” Zabawa integracyjna przy piosence z użyciem parasola.
  • Wycieczka do lasu na zajęcia edukacyjne z przyrodą. Prowadzone przez fundację „W związku z naturą” Finansowane przez Radę Rodziców. Wykonanie karmików ekologicznych przez dzieci.
  • Warsztaty stomatologiczne. Finansowane przez Radę Rodziców
  • „Karolek oraz prawa i obowiązki dziecka”- Rozmowa na temat praw dziecka . Wykonanie wspólnie dużego plakatu.
  • „Logo rytmiczne misiowanki” – „Nisko i wysoko” ćwiczenia kształtujące umiejętność różnicowania wysokości dźwięku.
  • Zapoznanie dzieci z opowiadaniem E. Piotrowskiej „Jak zostałem bohaterem” realizacja projektu „BohaterOn w Twojej Szkole 2023”
  • Wyjście z dziećmi pod pomnik „Żołnierzy wyklętych” i zapalenie zniczy.
  • Warsztaty sensoryczne. Zabawa oraz rozmowa na temat zmysłu słuchu. Sponsorowane przez Radę Rodziców
  • „Mój przyjaciel” – Wykonanie sensorycznych literek dla misia z wykorzystaniem ziarenek kaszy. Doskonalenie sprawności manualnej.
  • Dzień „Pluszowego Misia” poznanie historii powstania kultowej Przytulanki.
  • Wizyta mamy naszego podopiecznego. Pani Wanda opowiedziała dzieciom o swojej pracy, oraz pokazała na czym polega praca Pracownika Medycznego. Krótka nauka resuscytacji na przyniesionych misiach, oraz zabawa z bandażem.
  • Warsztat stomatologiczne. Sponsorowane przez Radę Rodziców.
  • Projekt Witaminki. „Buraczane wyzwanie” – Prezentacja „Jak powstaje cukier?”. Rozmowa z dziećmi na temat różnych rodzajów buraków – oglądanie naturalnych okazów.
  • „Pan Buraczek” – wykonanie zdrowych i pysznych frytek z buraków.
  • „Cebulowe wyzwanie” – Wykonanie syropu z cebuli, cytryny, miodu.
  • „Andrzejki” – Wróżby andrzejkowe. Wprowadzenie miłego nastroju i wspólne zabawy.