Listopad w Kotkach

Wydarzenia w grupie Kotki – Listopad

  • W listopadzie towarzyszyła nam sensoryczna Pani Jesień. Robiliśmy memo słuchowe doskonaląc zmysł słuchu. Przechodziliśmy przez tor przeszkód z jesiennych skarbów ćwicząc równowagę. Graliśmy w jesienne bingo – pobudzaliśmy zmysł dotyku i wzroku. „Malowaliśmy” ryż na jesienne kolory używając przypraw kuchennych. Jednocześnie stymulowaliśmy zmysł węchu, smaku i dotyku.
  • Braliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez panią stomatolog. Tym razem oswajaliśmy strach przed wizytą w gabinecie. Mogliśmy dotknąć stomatologicznych narzędzi a lusterko dentystyczne dostaliśmy do domu.
  • Uczestniczyliśmy w warsztatach sensorycznych „Zmysły” – tym razem były to różne zabawy słuchowe
  • W ramach warsztatów prowadzonych przez Fundację „W związku z naturą” poznawaliśmy zwierzęta leśne. Dowiedzieliśmy się, które zasypiają a które robią zapasy na zimę. Wykonaliśmy też karmniki dla ptaków, aby pomóc im przetrwać zimę.
  • Braliśmy udział w Poranku Patriotycznym przygotowanym przez grupę Biedronek. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn w ramach akcji „Szkła do hymnu”.
  • Listopadzie obchodziliśmy też Dzień Pluszowego Misia. Przyszliśmy ubrani na brązowo i przynieśliśmy swoje misie z domu. Odwiedził nas też bardzo duży, polarny miś. Niektórzy się go troszkę przestraszyli, bo był tak wysoki, że ledwo się mieścił w naszej sali.
  • W tym miesiącu czytaliśmy książkę „Opowiadana z piaskownicy” oraz te, które kotki przynosiły do przedszkola. Pani psycholog Sylwia też przychodzi do nas i czyta nam o emocjach.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Zgodnie z polityką prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.