Maj w grupie Biedronki

Wydarzenia w grupie „Biedroneczki” w maju:

• „Dzień flagi” -Wysłuchanie wiersza A. Bomby „Polska” i krótka rozmowa na jego temat. Zaśpiewanie hymnu. Wpajanie Szacunku do symboli narodowych;
  • „3 Maja”- „Patriotyczna majówka” wg A. Zielińskiej „Piękna Nasza Polska Cała”
  • Ciąg dalszy projektu „Dokoła Polski” poznawanie kolejnych województw i ich miast: Poznań, Gniezno, Katowice, Bielsko-Biała, Wisła
  • „Bądź widoczny” udział w akcji „Rowerowy Maj”
  • Projekt „Mały Miś w Świecie Literatury” -moduł „Spacerki Literackie”
  • Warsztaty sensoryczne – „Wesoły zawrót głowy” sponsorowane przez RR
  • Przypomnienie dzieciom w tym tygodniu o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Zasady prawidłowego poruszania się pieszych. Poznaj znaki i sygnały drogowe. Bezpieczeństwo dzieci podczas podróży samochodem. Czym jest korytarz życia.
  • Warsztaty z sowami – „Sowia dziupla”. Gościły w przedszkolu dwie piękne sówki. Dzieci mogły poczuć jak delikatne pióra ma sowa. Dowiedziały się także, że lot sowy jest bezszelestny. Sponsorowane przez RR
  • Lekcja biblioteczna w „Bibliotece Publicznej” tematem zajęć była różnorodność.
  • W kolejnym tygodniu dzieci poznawały bardzo potrzebne owady „Pszczoły”. Jak zapylają drzewka, kwiaty.
  • „Miodek jem co dzień” – Osłuchanie się z piosenką „Skąd się bierze miód”
  • Wesoły Uniwersytet „Życie owadów Pszczoły, Osy Trzmiele”. Pokazanie dzieciom poprzez zabawę ciężkiej pracy owadów. Oglądanie jak wygląda plaster miodu , pyłek kwiatowy i wiele innych ciekawych rzeczy związanych z tymi owadami. Sponsorowane Przez RR
  • Następny tydzień przyniósł na tematykę rodziny. Wysłuchanie wiersza A. Borowieckiej ”Rodzinny portret”. Nazywanie członków rodziny oraz relacji pokrewieństwa. Zrobienie portretu mamy.
  • „Drzewo genealogiczne” Wysłuchanie opowiadania E. Stadmuller „Niespodzianka”. Utrwalenie określeń dotyczących pokrewieństw. Stworzenie przykładowego drzewa genealogicznego.
  • Wyjście z dziećmi na wycieczkę do teatru „Imka” na sztukę pt. „Róża w krainie łobuzów”