Marzec w Biedronkach

Wydarzenia w grupie „Biedroneczki” w marcu:

  • Obserwujemy pogodę – Słoneczne powitanie, wprowadzenie kalendarza pogodowego „Stacja pogody”. Wdrażanie do prowadzenia obserwacji pogody. Wstępne prace w ogródku przedszkolnym, dzieci aktywnie uczestniczyły w pracach ogródkowych.
  • Projekt dookoła Polski w tym miesiącu dzieci poznają województwo warmińsko-mazurskie oraz podlaskie
  • „Puszcza Białowieska”- Kolorowanie postaci Żubra – doskonalenie sprawności manualnej dzieci.
  • „Jak dawniej witano wiosnę”- Słuchanie opowiadania i rozmowa na temat jego treści „ Nowe zwyczaje” A. Borowieckiej . Poznanie obrzędów i zwyczajów związanych z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Wykonanie marzanny przez dzieci.
  • „Jeszcze wczoraj była zima”- Wysłuchanie wiersza A. Bomby „ Zima z wiosną” i rozmowa na temat wiosennych zmian w przyrodzie. Które kwiatki witamy najwcześniej wyklejenie sylwety sasanki przez dzieci.
  • „DZIEŃ TEATRU”- Zabawa parateatralna – „Teatrzyk kukiełkowy” przedstawienia w wykonaniu dzieci.
  • „Pacynki kukiełki” – Pokazanie dzieciom jak powstają kukiełki i pacynki. Zapoznanie z historyjką „ W pracowni lalkarskiej”. Wykonanie przez dzieci kukiełki z drewnianej łyżki.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Zgodnie z polityką prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.