Marzec w Motylkach

Wydarzenia w grupie Motylki w marcu:

 • Byliśmy na warsztatach „W związku z naturą” w lasku na Bemowie – pani Marta przygotowała nam grę terenową – podążaliśmy za strzałkami i rozwiązywaliśmy ciekawe zadania (szukaliśmy oznak wiosny i tworzyliśmy kompozycje z leśnych skarbów). Pokonaliśmy dość duży dystans i potem bolały nas nogi J
 • Byliśmy również na warsztatach na Wydziale Fizyki UW pt. „Elektryczny świat”. Pani doktorantka prezentowała nam różne eksperymenty a my jej pomagaliśmy przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Niektórym bardzo się tam spodobało. Może w przyszłości wrócą tam studiować?
 • Podczas warsztatów sensorycznych poznawaliśmy priopriocepcję, czyli czucie głębokie.
 • Powitaliśmy WIOSNĘ – najpierw w domu przygotowaliśmy wspólnie z rodzicami Marzanny a pierwszego dnia wiosny udaliśmy się z nimi na wiosenny spacer wokół przedszkola. Po paradzie rozstrzygnęliśmy konkurs „Marzanna – zimowa panna”. Wszystkie prace były piękne i niepowtarzalne a ich autorzy dostali dyplomy i upominki.
 • Dobrze bawiliśmy się podczas koncertu na żywo przy piosenkach starej Warszawy.
 • Założyliśmy ogródek kwiatowy na parapecie – mieliśmy piękną i pachnącą wiosnę blisko siebie, bo na dworze ciągle zimno.
 • Założyliśmy też hodowlę fasolek. Czekamy niecierpliwie co z nich będzie.
 • Oglądaliśmy teatrzyk w wykonaniu aktorów teatru „Eden” pt. „Ukryte bogactwo. Poznaliśmy znaczenie powiedzenia „bogactwo ukryte w sercu”.
 • W tym miesiącu mieliśmy super atrakcję – oglądaliśmy film w kinie sferycznym. W naszej sali pan operator rozłożył i nadmuchał ogromny namiot. A my zleżeliśmy w nim i oglądaliśmy film pt. „We wnętrzu drzewa” wyświetlany na suficie.
 • Byliśmy na zajęciach w bibliotece na temat emocji oraz samodzielnie wypożyczaliśmy książki; bardzo lubimy czytać w domu z rodzicami.
 • Poznaliśmy głoski „r, g, j” oraz cyfry 7 i 8. Często bawiliśmy się z alfabetem w układanie wyrazów.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Zgodnie z polityką prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce.