Oddział Biedronki w lutym

Wydarzenia w grupie „Biedronki” w luty:

• Kolorowy karnawał – „Maskarada” aktywne słuchanie wiersza „Maski” E. Stadtmuller. Przygotowanie masek karnawałowych.
  • Słuchanie opowiadania „Bal zabawek” A. Boroeieckiej. Doskonalenie umiejętności logicznego myślenia i kształtowanie kompetencji czytelniczych.
  • „Kolorowe serpentyny”- Zabawy z kolorowymi serpentynami: porównywanie długości, układanie w odpowiedniej kolejności.
  • Warsztaty sensoryczne. Zmysł smaku. Sponsorowane przez Radę Rodziców.
  • Bal Karnawałowy – Integracja społeczności przedszkolnej, stwarzanie miłego nastroju.
  • Kontynuacja projektu „Witaminki” w roli głównej papryczka „Pola”
  • Zgromadzenie w kąciku przyrody różnych papryk i ich degustacja.
  • Wydzieranka z papieru kolorowego, wyklejanie sylwety papryki. Doskonalenie sprawności manualnej dzieci.
  • Warsztaty stomatologiczne. Sponsorowane przez Radę Rodziców.
  • „Wielkie Święto” – Dzień babci i dziadka w przedszkolu. Przedstawienie w wykonaniu dzieci „Zimowa baśń”. Składanie życzeń i wręczanie upominków. Budzenie szacunku dla najbliższych osób.
  • „Walentynki” czas na wykonanie swoich serduszek.
  • Dzień koloru różowego.
  • Wycieczka do lasu, zajęcia z fundacją pt. „W związku z naturą”. Sponsorowane przez Radę Rodziców.
  • Warsztaty z Wesołym Uniwersytetem „Kto śpi, a kto nie”. Sponsorowane przez Radę Rodziców.
  • Wynalazki i eksperymenty. Słuchanie opowiadania „Brak prądu” m. Jelonek oraz rozmowa na temat jego treści. Wykonanie doświadczenia „Skąd płynie prąd?”
  • Zabawy badawcze w zespołach: „Widziane w kropli wody”, „Siła powietrza”, „Czego potrzebuje ogień?” „Jak oszukać przyciąganie ziemskie?”.
  • Teatrzyk…………… Sponsorowane przez Radę Rodziców.
  • Wyjście do biblioteki publicznej na wspólne czytanie dzieciom.
  • Ciepłe ubrania mamy na biegun północny wyruszamy. Oglądanie globusa i mapy. Arktyka – domki igloo.
  • „Grenlandia” Budzenie zainteresowania przyrodą i życiem ludzi na dalekiej północy.
  • Zwrócenie uwagi na różnice kulturowe (Projekt Wkręceni w czytanie – „Tacy sami a różni”)
  • Doświadczenie „Zjawisko dnia i nocy polarnej” oraz zjawisko zorzy polarnej. Wykonanie makiety zorzy polarnej.
  • Warsztaty organizowane z techniki tkania materiałów na krośnie, przez rodzinę naszej podopiecznej. Poznanie strojów regionalnych oraz zwyczajów życia w danym regionie.
  • „Zwierzęta polarne”- Rozwiązywanie zagadek – „Zgadnij o kim mówię?” poszerzanie wiedzy na temat życia zwierząt polarnych. Wykonanie sylwety niedźwiedzia polarnego.