Oddział Biedronki w maju

Wydarzenia w grupie „Biedronki” w maju:

• Realizacja Projektu – „Witaminki” groszek „Gucio”. Wykonanie w woreczkach strunowych doświadczeń z groszkiem. Czego groszek potrzebuje?
  • Wycieczka do lasu, zajęcia z fundacją pt. „W związku z naturą”. Sponsorowane przez Radę Rodziców.
  • „Groszek Gucio” osłuchanie z piosenką D. Kluska i A. Zagajewski
  • Warsztaty organizowane przez Panią z biblioteki publicznej „Ramka dla mamy i taty”
  • Realizacja projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”- Mały Miś Europejczyk.
  • „Ziemia to wielki podróżnik” M. Ledwoń i M. Konarskiego. Wzbogacanie wiedzy na temat otaczającej rzeczywistości.
  • Teatr „Eden” Sponsorowane przez Radę Rodziców.
  • Dzień koloru niebieskiego.
  • Wizyta rodzica w grupie. Zapoznanie dzieci z prostymi zwrotami w języku włoskim. Odbył się także słodki poczęstunek zorganizowany przez mamę. Wielką niespodzianką były wręczane dzieciom i Panią zrobione znaczki z wizerunkami.
  • Podróż po Europie – „Tam gdzie ciepło” – Włoch, Hiszpania, Grecja.
  • Podróż po Europie – „Tam gdzie zimno” – Kraje skandynawskie.
  • Warsztaty sensoryczne. Zmysł równowagi. Sponsorowane przez Radę Rodziców.
  • „Dom rodzinny” – Słuchanie opowiadania „Przeprowadzka” M. Jelonek i rozmowa inspirowana jego treścią. Kształtowanie poczucia przynależności do rodziny.
  • Warsztaty stomatologiczne omówienie zmysłów. Sponsorowane przez Radę Rodziców.
  • „Nasze wspólne miejsce” Czyje to domy? – zabawa z elementami kodowania.
  • Wyjście do Biblioteki Publicznej na wspólne słuchanie bajek czytanych przez Panią z biblioteki.
  • Uczestnictwo kilkorga dzieci w „Festiwalu Tańca 100-lecie polskiej Piosenki” – otrzymaliśmy wyróżnienie
  • „Jak zostać zielonym detektywem” – burza mózgów z użyciem karty z rebusem.
  • „Albumy przyrodnicze” – Wysłuchanie opowiadania „Album odkrywcy przyrody” D. Góry. Ćwiczenie umiejętności uważnego słuchania; uwrażliwienie na piękno przyrody.