Dzieci z oddziału I “Jagódki” w czerwcu:
- Poznały swoje prawa i obowiązki oraz przypomniały sobie Kodeks zachowania w przedszkolu;
- Wysłuchały koncertu “Wielki bal” – poznały akordeon;
- Zapoznały się z zasadami i koniecznością używania zwrotów grzecznościowych po wysłuchaniu wiersza “Uprzejmy Krzyś”;
- Odpowiadały na pytania “Co to są urządzenia elektryczne? Jakie znasz urządzenia elektryczne?”;
- Wysłuchały wiersza D.Gellner “Żelazko” i zapoznały się z jego funkcją;
- Rozwiązywały zagadki o urządzeniach elektrycznych;
- Oglądały włącznik światła i przekształcały kwadrat w inne przedmioty, zgodnie ze swoimi pomysłami;
- Rozmawiały na temat bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych w oparciu o książki B.Ciemskiej;
- Uczestniczyły w przedstawieniu Teatru Warszawski Koliberek pt. “Wakacyjna wyprawa”;
- Przeliczały i kolorowały elementy w miarę swoich możliwości;
- Słuchały literatury o emocjach i sposobach radzenia sobie z nimi;
- Wysłuchały opowiadania “Brzydka sówka” i rozmawiały o tym, że każdy postrzega świat inaczej, a wygląd zewnętrzny nie jest najważniejszy;
- Opowiadały o sposobach bezpiecznego spędzania wakacji w oparciu o wiersz B.Szelągowskiej;
- Uczestniczyły w warsztatach z pasikonikami – poznały największego pasikonika na świecie!
- Po raz ostatni w tym roku szkolnym budowały z klocków na warsztatach “Kreatki” i uczyły się współdziałania podczas tworzenia węży;
- Dowiedziały się “Co jeździ-pływa-lata?”, rozwiązując zagadki obrazkowe;
- Dzięki opowiadaniu “Mały raczek” poznały zabawną historię o tym, jak powstały fale na morzu;
- Przygotowały przedstawienie z okazji Zakończenia Roku Przedszkolnego i wystąpiły przed rodzicami!
- Spędzały całe mnóstwo czasu na zabawach w ogrodzie przedszkolnym 😊
