Październik w Biedronkach

Wydarzenia w grupie „Biedroneczki” w październiku:

• „Pan Ogórek” zapoznanie z piosenka „Ogórek wąsaty”. Kiszenie ogórków w słoikach.
  • Oglądanie różnych gatunków ogórków, określanie ich wyglądu, dotykanie, wąchanie.
  • Warsztaty stomatologiczne – sponsorowane z RR
  • Wykonanie sałatki z ogórków, oraz kanapek późniejsza degustacja.
  • „Na tropie jesieni” – spacer po osiedlu i podziwianie piękna jesieni.
  • Zajęcia z Panią z biblioteki wykonanie sylwet ośmiornic.
  • Wysłuchanie opowiadania „Jesienne zmiany” A. Borowieckiej rozmowa inspirowana jego treścią.
  • „W poszukiwaniu jesiennych skarbów” – Wykonanie pracy przestrzennej z użyciem materiałów przyrodniczych.
  • „W jesiennym koszyku” – gra planszowa z użyciem, dużych kostek, koszyków z darami jesieni. Poszerzanie wiedzy przyrodniczej, oraz rozwijanie kompetencji matematycznych.
  • „Mamy talenty” Wysłuchanie opowiadania „Mały Miś” i rozmowa inspirowana jego treścią. Wykonanie ilustracji prezentujących talenty dzieci. Rozwijania kompetencji językowych.
  • „Pokonać nieśmiałość” Wysłuchanie bajki popartej serią ilustracji „Kotałek Nieśmiałek” a. Borowieckiej. Rozwijanie kompetencji społecznych i emocjonalnych.
  • „Tak wiele potrafimy…” Wysłuchanie bajki „Ja potrafię” E. Stadtmuller i rozmowa inspirowana jej treścią. Rozwijanie umiejętności myślenia przyczyno-skutkowego z użyciem ilustracji.
  • Wspólne wyjście z dziećmi do Teatru przy ul. Górczewskiej „Art. Bem” na przedstawienie pt. „Aladyn” dofinansowanie przez Miasto Stołeczne Warszawy.
  • „Droga do Przedszkola” Słuchanie bajki M. Jelonek „Uważaj zajączku”. Utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
  • Słuchanie wiersza M. Jelonek „Znaki drogowe” i rozmowa na temat jego treści. Zapoznanie z rodzajami znaków drogowych. Wykonanie przez dzieci jednego z nich.
  • „ W związku z naturą” zajęcia w lesie, wykonanie przez dzieci pięknego mandala. Sponsorowane przez RR
  • W październiku króluje kolor pomarańczowy, oraz zabawy badawcze z dynią.
  • Zabawa manualna „Pestkowe wyklejanki”- wyklejanie konturu dyni pestkami i kolorowanie farbami. Doskonalenie sprawności manualnej.
  • Rozstrzygnięcie konkursu na „Sensoryczne drzewko w kolorze pomarańczowym”