Październik w Kotkach

Wydarzenia w grupie Kotki – Październik

• Początek jesieni upłynął nam pod hasłem poznawania owoców i warzyw – smakowaliśmy je, wąchaliśmy, dotykaliśmy. Robiliśmy owocowe szaszłyki i bawiliśmy się marchewkoliną.
  • Braliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez panią stomatolog na temat zdrowych nawyków żywieniowych i prawidłowych sposobów dbania o zęby.
  • Bawiliśmy się skarbami jesieni – nazbieraliśmy bardzo dużo orzechów, żołędzi, kasztanów i szyszek.
  • Uczestniczyliśmy w warsztatach sensorycznych „Zmysły”. Tym razem dotykaliśmy stopami różnych faktur i chodziliśmy boso po ścieżkach sensorycznych.
  • W ramach warsztatów prowadzonych przez Fundację „W związku z naturą” poznawaliśmy zwyczaje jeży i budowaliśmy domki dla jeży na ogrodzie przedszkolnym.
  • Październik upłynął nam w kolorze pomarańczowym w ramach projektu edukacyjnego „Kolorowe dni”. W związku z tym ostatniego dnia miesiąca przyszliśmy do przedszkola ubrani na pomarańczowo i świętowaliśmy Dzień Dyni.
  • W październiku odbył się Konkurs „Sensoryczne drzewko”. Na konkurs wpłynęło 50 prac. Wszystkie były piękne i bardzo kreatywne. Laureaci dostali pamiątkowe dyplomy i upominki.
  • W tym miesiącu przeczytaliśmy dwie kolejne książki i coraz chętniej i uważniej słuchamy czytanych opowieści.