Styczeń w Biedronkach

Wydarzenia w grupie „Biedroneczki” w styczniu:

• W grupie II realizujemy projekt „Wróbelka Elemelka poznajemy z nim przygody” dokarmianie ptaszków podczas zimy.
  • Zapoznanie z mitem o Dedalu i Ikarze – robienie przez dzieci sylwety skrzydeł z piór.
  • „Szczypie w nos, szczypie w uszy” – Wysłuchanie wiersza i rozmowa inspirowana jego treścią „Artysta malarz” A. Borowieckiej – Wykonanie pracy plastycznej „Zamrożone drzewa”.
  • Moi kochani dziadkowie – słuchanie opowiadania M. Jelonek „Każdy ma marzenia” – Piękne laurki dla dziadków wykonane przez dzieci.
  • Kolejny projekt, który realizujemy w grupie to „Projekt dookoła Polski” poznawanie województw i ich miast. Województwo opolskie – Opole. Występy dzieci z mikrofonem śpiewanie piosenek na mini festiwalu.
  • Województwo podkarpackie – miasto Łańcut zapoznanie z najsłynniejszą budowlą zamkiem. Wykonanie przez dzieci maseczek i nauka elementów tańca dworskiego z chusteczkami.
  • Bieszczady – Zabawa inspirowana wierszem M. Daneckiego „Niedźwiedzie zasady”. Uwrażliwienie na piękno polskiego krajobrazu, budzenie szacunku do przyrody. Przypomnienie o zasadach zachowania się podczas spotkania z dziko żyjącymi zwierzętami. Lepienie z plasteliny sylwetki niedźwiadka.

Bal karnawałowy w przedszkolu. Wspólne pląsy udział w konkursach, integracja wszystkich.