Wrzesień w grupie Biedronki

Wydarzenia w grupie „Biedroneczki” we wrześniu:

• „Minęły wakacje” Zabawy na powitanie oraz wdrażanie Kodeksu Przedszkolaka.
  • I zasada „Jak ktoś do nas mówi to my słuchamy”
  • Zabawy integracyjne z zżyciem wizytówek imion dzieci.
  • II zasada Przedszkolaka „Stosowanie magicznych słów”
  • W naszej Sali wyróżnienie kącików, określenie nazw i do czego służą. Zawieszanie nazw kącików zainteresowań.
  • III zasada Przedszkolaka „Kto skończy się bawić zabawki odkłada”
  • „Spotkanie z Misiem Uszatkiem” rozpoczęcie nowego projektu z dziećmi w grupie 5-latków. Zapoznanie z maskotką Misia Uszatka. Wykonanie pracy plastycznej sylweta Misia Uszatka.
  • Uczymy Misia Uszatka zasad bezpieczeństwa w drodze do Przedszkola. Spacer na pobliskim osiedlu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
  • Miła wizyta jednej z mam naszego wychowanka. Mama chłopca opowiedziała o swojej pracy, oraz przekazała kilka cennych rad naszym dzieciom za co bardzo dziękujemy. Były prezenty.
  • „Pierwsza pomoc” rozmowa na temat udzielania pierwszej pomocy. Sprawdzenie i przygotowanie apteczki.
  • „Gdy jesteś sam w domu, nie otwieraj nikomu” . Poznanie zasad bezpieczeństwa dotyczących sytuacji, gdy jesteś sam w domu.
  • „Dzień kropki” Wysłuchanie opowiadania o małej dziewczynce Vashtii, poznanie jej historii. Szaleństwa z kropką i emocjami.
  • „Lubimy warzywa” rozpoznawanie warzyw na ilustracjach. Utworzenie kącika przyrodniczego zgromadzenie warzyw.
  • Wyjście do biblioteki temat zajęć to „Zdrowe jedzenie”
  • Wysłuchanie listu od Pana Pomidorka. Zapoznanie dzieci z ciekawostkami o pomidorach.
  • Oglądanie przyniesionych przetworów: sok, przecier, koncentrat, ketchup, całe pomidory.
  • Wykonanie pysznej sałatki z pomidorków przyniesionych przez dzieci.
  • Festyn z Rodzicami „W rytmie Pana Kleksa” królował kolor czerwony
  • „Grzybki” Zapoznanie z wybranymi gatunkami grzybów jadalnych i trujących ora z zasadami bezpieczeństwa podczas grzybobrania. Lepienie grzybów z plasteliny.
  • Warsztaty sensoryczne. Rozwijanie zmysłu dotyku. Finansowane przez Radę Rodziców.
  • Wycieczka do lasu na zajęcia edukacyjne z przyrodą. Prowadzone przez fundację „W związku z naturą” Finansowane przez Radę Rodziców.
  • Zabawa muzyczno- inscenizacyjna wg E. Kaczanowskiej „Dąb i Muchomor”
  • Doskonalenie percepcji manualnej. Wykonanie sylwety muchomorka
  • „Wrzesień” – Osłuchanie z wierszem i rozmowa na temat treści. Napisy do globalnego czytania – wrzesień – jesień.