Wrzesień w grupie Kotki

Wydarzenia w grupie Kotki – Wrzesień

• We wrześniu zaczęliśmy naszą przygodę z przedszkolem. Choć początki były trudne to już radzimy sobie coraz lepiej.
  • Poznaliśmy nasze Panie i nowych kolegów i nowe koleżanki. Poznaliśmy też naszą „kocia” salę i zasady jakie w niej panują. Potrafimy rozpoznać swój znaczek i znaczki pozostałych dzieci.
  • Pogoda nam dopisała, więc dużo czasu spędzaliśmy w ogrodzie i na podwórku. Bardzo lubimy zabawy na świeżym powietrzu.
  • Codziennie rano wybieramy dyżurnego, czyli pomocnika Pani. Dyżurny prowadzi dzieci np. na posiłki czy na podwórko, woła dzieci na zbiórkę i zaprasza na jedzonko. Pomaga też innym w sprzątaniu zabawek. Jest to dla nas duże wyróżnienie, ale wiemy, że trzeba poczekać na swoją kolej.
  • Po zupie zawsze Pani Kasia czyta nam książkę. W tym miesiącu słuchamy „Najpiękniejszych opowieści przedszkolaka”.
  • Uczestniczyliśmy w warsztatach przyrodniczych na ogrodzie przedszkolnym pt. „Magia drzew”. Przyjechały do nas Pani Marta i Pani Magda z Fundacji „W związku z naturą”. Poznaliśmy budowę drzewa, chodziliśmy bosymi stopami po leśnej ścieżce sensorycznej i robiliśmy projekt drzewa z naturalnych elementów>
  • Braliśmy udział w warsztatach sensorycznych „Zmysł”. Zajęcia dotyczyły dotyku – mogliśmy pobawić się w ziemi, w ziarenkach fasoli i kawy, projektowaliśmy też stroje z materiałów o różnej fakturze.
  • 15 września to Dzień Kropki. U nas w grupie też było wiele kropkowych zabaw a my mieliśmy ubranka w kropki. Tworzyliśmy też kropkowe obrazki. Powstały piękne dzieła z tych malutkich kropeczek.
  • Odwiedzili nas też nasi rodzice i razem bawiliśmy się na Czerwonym Pikniku Rodzinnym. Wszyscy byliśmy w czerwonych ubraniach i jedliśmy czerwona watę cukrową. Pychota!
  • Stworzyliśmy też nasz sensoryczny kącik w ramach programu „Kraina Zmysłów”. Zrobiliśmy dotykowe zabawki – „Stworki Sensorki”.
  • A przede wszystkim doskonale się bawiliśmy z naszymi Paniami, koleżankami i kolegami. Każde dzień to nowa ciekawa, przygoda!